Witamy w sekcji dla poczatkujących.

 

Tutaj dowiesz się jak, gdzie i co będzie potrzebne dla osoby, która chce się zapisać na nasze zajęcia.

Każdy kto zaczyna ćwiczyć ma jakiś związany z tym konkretny plan lub określony cel. Pokłada w treningach nadzieję, obietnice czy też sposób odizolowania się od rzeczywistości, natłoku dnia codziennego. Czasem ta droga może być nie zrozumiała i zawiła a czasem prosta i płynna, może być pod górkę albo w dół ale nie zależnie od tego jaka ona jest cel będzie zawsze przed nami.

Osoba, która chce ćwiczyć z nami szermierkę samurajskim mieczem, zanim podejmie decyzję ma związane z nią szereg pytań.
Czy ja się nadaję?, Czy dam radę?, Jaki sprzęt będę potrzebować?, Ile to kosztuje?, Jak wyglądają treningi? itd.
Wyjaśnimy najważniejsze zagadnienia.
Przede wszystkim kiedy podejmiesz już decyzję aby pojawić się na zajęciach, przyjdź i nie odkładaj jej w nieskończoność bo zapał w końcu minie i Twoja niedoszła pasja zmieni sie tylko w marzenia.

Na pierwszy trening zabierz ze sobą dres lub luźne, nie krępujące ruchów ubranie. W związku z tym, że część form jest wykonywana w siadzie, dobrze będzie jak zaopatrzysz się w nakolanniki (siatkarskie w zupełności wystarczą).Na sali ćwiczymy na boso.
Komletny strój do Iaido wiąże się z pewnym wydatkiem więc kupno powinno być przemyślane. Tutaj zobaczysz co trzeba skompletować. W internecie jest wiele sklepów, które podają tabelki rozmiarowe i według nich możecie dobrać ubiór.

Broń treningową (bokken) na pierwsze zajęcia jesteśmy w stanie udostępnić.

Same treningi zaczynają się i kończą ceremoniałem co jest ważnym i istotnym elementem każdego treningu a wywodzi się z etykiety japońskich sztuk walki. Ważna rada dla początkujących, obserwujcie osoby bardziej zaawansowane a jeżeli nie wiecie jak się zachować lub macie problem z interpretacją tego co się dzieje w Dojo zapytajcie swojego sensei.
On udzieli wam wyczerpującej odpowiedzi. Lepiej raz zapytać niż powielać błędy.

Nie przejmujcie się tym, że na początku będziecie zdezorientowani bo nic wam nie wychodzi. Każdy z nas kiedyś zaczynał i poprzez ciągły trening nabyliśmy doświadczenia. Nic nie przyjdzie samo i od razu, potrzebny jest czas.
Ćwicząc regularnie z pozytywnym nastawieniem sami zobaczycie szybkie postępy.

Nabór do naszej sekcji jest otwarty przez cały rok.

Zapisać się możesz w następujący sposób:
przyjść na trening, zobacz Gdzie i kiedy?
dzwoniąc pod numer telefonu 691 723 777 – sensei Piotr Kopecki
przez formularz kontaktowy
lub adres e-m@il: iaido.zgora@gmail.com


Copyright © 2019 Iaido Zielona Góra
Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019