SENSHINKAN ZIELONA GÓRASenshinkan Zielona Góra to grupa osób, które łączy wspólna pasja do miecza japońskiego i szermierki samurajskiej. To dzięki tej naszej wspólnej pasji sekcja działa i ciągle się rozwija. Powiedzenie że „Tworzą ją ludzie z pasją” jest najodpowiedniejsze.

W naszym mieście ćwiczymy tę wspaniałą sztukę walki od niemal 30 lat. Od roku 2003 uczymy się Iaido od senseia Krzysztofa Górnickiego. W roku 2015 następuje reorganizacja naszej sekcji. Akceptacją senseia Górnickiego dwa lata później w roku 2017 stajemy się rozpoznawalną sekcją w strukturach PSI (Polskiego Stowarzyszenia Iaido), której założycielem i prezesem jest sam sensei Krzysztof Górnicki 6 dan Iaido Renshi.

Przez wiele lat członkowie naszej sekcji brali/biorą udział w niezliczonej ilości zgrupowań, letnich szkół czy pokazów dla publiczności. Naszym celem jest ciągłe doskonalenie oraz rozpropagowanie Iaido wśród społeczeństwa.

Od roku 2017 jesteśmy organizatorami corocznego zgrupowania z naszym senseiem Górnickim, a 2019 także po raz pierwszy Letniej Szkoły Iaido.

Sekcja nasza może poszczycić się osobami ze stopniami mistrzowskimi dan, wyższymi stopniami uczniowskimi „mudan” czyli stopniami kyu a także ciągle pojawiającymi się nowymi adeptami tej sztuki walki. Mamy w swoich szeregach także medalistów mistrzostw Polski.

Osoby ćwiczące w naszej sekcji mają możliwość rozwoju na różnego rodzaju szkoleniach z nauczycielami światowej rangi, podnoszenia swojej wiedzy i stopni wtajemniczenia a także możliwość startowania w zawodach. Każdy regularnie ćwiczący ma także możliwość zostania członkiem kadry narodowej powoływanej i weryfikowanej co roku przez komisję PZK.
Wszystkie osoby zdające egzaminy otrzymują stosowny certyfikat, który zarejestrowany jest w PZK (Polskim Związku Kendo) działającym w ramach EKF (European Kendo Federation).Przez prawie trzydzieści lat Iaido w Zielonej Górze, zielonogórscy iaidocy mieli zaszczyt pogłębiania swojej wiedzy w zakresie samurajskiej szermierki od takich nauczycieli jak:
sensei Hakuo Sagawa 9 Dan Hanshi
sensei Miyoji Inoue 8 Dan Kyoshi
sensei Norio Furuichi 8 Dan Kyoshi
sensei Shoji Nishio 8 Dan Shihan
sensei Takao Momiyama 7 Dan Kyoshi
sensei Krzysztof Górnicki 6 Dan Renshi
sensei Wim van Mourik 6 Dan Renshi
sensei Adam Kitkowski 6 Dan,
sensei Yoshiharu Hosoda 6 Dan,
sensei Thomas Lingk 6 Dan,
sensei Hubert Schmitz 5 Dan.


Copyright © 2019 Iaido Zielona Góra
Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019