Piotr Kopecki sensei – Główny prowadzący

Piotr ma ponad 30 letnie doświadczenie w sztukach walki i zaczął je od Aikido w 1986 roku. Czas na Iaido przyszedł w roku 1991 i stało się ono drugą pasją Piotra.
Swoje doświadczenie i nabyte umiejętności zawdzięcza nauce i wymianie doświadczeń z wieloma nauczycielami różnych sztuk walki. Od roku 2003 do dnia dzisiejszego z przerwami związany z PSI oraz sensei Krzysztofem Górnickim 6 Dan Iaido Renshi. W roku 2017 zdaje egzamin na 1 dan przed swoim nauczycielem Krzysztofem Górnickim. W 2019 startuje po raz pierwszy w mistrzostwach Polski Iaido, w których w kategorii shodan (1 dan) zdobywa brązowy medal zajmując trzecie miejsce. W tym samym roku zdaje na stopień 2 dan. Piotr jest głównym prowadzącym zielonogórską sekcję Iaido „Senshinkan”. Przez ponad 30 lat brał udział w wielu stażach, zgrupowaniach i obozach, a także wielu pokazach, podnosząc swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Jako uzupełnienie swojej wiedzy w zakresie sztuk walk bierze udział w zajęciach innych sztuk jak chociażby Ju-Jitsu, Karate, Kung Fu, Nin-Jitsu, Kyusho-Jitsu, Krav Magi.

Stopnie: 2 Dan Iaido, 6 Dan Aikido Shidoin

Galeria zdjęć sensei


Paweł Szymczuk – Asystent prowadzącego

Paweł swoją drogę przez sztuki walki rozpoczął w 2000 roku od treningów Karate. Tam nauczył się podstaw Budo. Po kilku latach jego droga skręciła w kierunku Aikido, gdzie poznał Piotra Kopeckiego, który zaraził go pasją do miecza oraz do Iaido . Tym samym Piotr stał się pierwszym nauczycielem Pawła i od roku 2007 wspólnie trenują Iaido ZNKR oraz Musoshinden Ryu. Przez kolejne lata Paweł doskonalił umiejętności na licznych stażach u takich nauczycieli, jak: Krzysztof Górnicki 6 Dan Renshi Iaido, Norio Furuichi 8 Dan Iaido Kyoshi, Takao Momiyama 7 Dan Renshi, Adam Kitkowski 6 Dan Iaido. Od 2016 roku pomaga Piotrowi prowadzić sekcję Senshinkan Iaido Zielona Góra, oficjalną filię Polskiego Stowarzyszenia Iaido. W roku 2018 Paweł zdał egzamin na stopień 2 Dana, a w maju tego roku zdobył złoty medal mistrzostw Polski w kategorii Nidan. Dziś jego droga prowadzi w kierunku doskonalenia swoich umiejętności i zarażania innych swoją pasją i radością płynącą z ćwiczenia Iaido, poprzez intensywne treningi i przekazywanie innym swojej wiedzy.

Stopnie: 2 Dan Iaido


Copyright © 2019 Iaido Zielona Góra
Ostatnia aktualizacja: 19.10.2019