Piotr Kopecki sensei – Główny prowadzący

Piotr ma ponad 30 letnie doświadczenie w sztukach walki i zaczął je od Aikido w 1986 roku. Pierwszym nauczycielem, który zapoznał go z podstawami był pan Jacek Fidala. W roku następnym Piotr trafił na zajęcia Aikido do senseia Witolda Kirmiela wtedy najwyższy stopień w Polsce 1 Dan. Od tamtej pory Witold stał się nauczycielem Piotra, który wskazał mu drogę sztuk walki Budo.
Swoje doświadczenie i nabyte umiejętności przez ponad 30 lat zawdzięcza nauce i wymianie doświadczeń przede wszystkim swojemu nauczycielowi ale też kontaktom z wieloma nauczycielami różnych sztuk walki. Równolegle z Aikido od roku 1991 drugą pasją Piotra stała się japońska sztuka miecza Iaido. Pierwsze kroki w tej dziedzinie pobierał od swojego nauczyciela Witolda. Od roku 2003 do dnia dzisiejszego z przerwami związany z PSI oraz sensei Krzysztofem Górnickim 6 Dan Iaido Renshi, który jest obecnie głównym nauczycielem sekcji Iaido w Zielonej Górze. W roku 2006 zaczyna też ćwiczyć formy Iai-Jutsu od swojego pierwszego nauczyciela Witolda. Z czasem obie sztuki walki Aikido i sztuki miecza stały się wielką pasją Piotra, które kontynuuje do dnia dzisiejszego. Przez ponad 30 lat brał udział w wielu stażach, zgrupowaniach i obozach, a także wielu pokazach, podnosząc swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną. Jako uzupełnienie swojej wiedzy w zakresie sztuk walk bierze udział w zajęciach innych sztuk jak chociażby Ju-Jitsu, Karate, Kung Fu, Nin-Jitsu, Kyusho-Jitsu, Krav Magi.

Stopnie: 2 Dan Iaido, 6 Dan Aikido Shidoin

Galeria zdjęć sensei


Paweł Szymczuk – Asystent prowadzącego

Paweł swoją drogę przez sztuki walki rozpoczął w 2000 roku od treningów Karate. Tam nauczył się podstaw Budo. Po kilku latach jego droga skręciła w kierunku Aikido, gdzie poznał Piotra Kopeckiego, który zaraził go pasją do miecza oraz do Iaido . Tym samym Piotr stał się pierwszym nauczycielem Pawła i od roku 2007 wspólnie trenują Iaido ZNKR oraz Musoshinden Ryu. Przez kolejne lata Paweł doskonalił umiejętności na licznych stażach u takich nauczycieli, jak: Krzysztof Górnicki 6 Dan Renshi Iaido, Norio Furuichi 8 Dan Iaido Kyoshi, Takao Momiyama 7 Dan Renshi, Adam Kitkowski 6 Dan Iaido. Od 2016 roku pomaga Piotrowi prowadzić sekcję Senshinkan Iaido Zielona Góra, oficjalną filię Polskiego Stowarzyszenia Iaido. W roku 2018 Paweł zdał egzamin na stopień 2 Dana, a w maju tego roku zdobył złoty medal mistrzostw Polski w kategorii Nidan. Dziś jego droga prowadzi w kierunku doskonalenia swoich umiejętności i zarażania innych swoją pasją i radością płynącą z ćwiczenia Iaido, poprzez intensywne treningi i przekazywanie innym swojej wiedzy.

Stopnie: 2 Dan Iaido


Copyright © 2019 Iaido Zielona Góra
Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019