Koniec roku 2019


Koniec roku to dobry czas podsumowań.

Mijający rok dla sekcji Iaido w Zielonej Górze był bardzo pracowity. Na pozycję w jakiej się znalazła nasza sekcja pracowaliśmy wszyscy w większym lub mniejszym stopniu, mając za cel jednak wypromowanie Iaido w naszym mieście i ogólnie postrzegalność naszej grupy na arenie Iaido w Polsce.

Senshinkan (czyli ludzie, którzy ćwiczą, którzy tworzą i którzy budują naszą sekcję) został rozpoznawalną marką na stażach, zgrupowaniach itd. Jestem dumny, że reprezentujemy zielonogórskie Iaido na wyjazdowych zgrupowaniach, niejednokrotnie w silnym, kilkuosobowym składzie.

Senshinkan i właśnie taką nazwę przyjęliśmy w tym roku (2019) bardzo odpowiedzialna i zobowiązująca nazwa dla naszej sekcji mówiąca “Oświecony Umysł” do którego poprzez nasze treningi dążymy pod względem zarówno technicznym jak i mentalnym.

“Zapomnij całkowicie o umyśle, a wszystko wykonasz, jak należy.” – Munenori Yagyu.

Rok 2019 także, co jest dla nas zaszczytem i szczególnie ważnym znaczeniem, pozwolił nam zostać sekcją,
prężnie rozwijającego się stowarzyszenia ABiRO (Akademia Budo i Rozwoju Osobowości).

Ale sekcja Senshinkan to przede wszystkim ludzie, którzy w niej ćwiczą i cieszy mnie to że poziom techniczny regularnie wzrasta co ma swoje odzwierciedlenie w zdanych egzaminach na kolejne stopnie.
Warto też wspomnieć, że ten rok był dla nas przełomowy odnośnie startu w mistrzostwach Polski, z którego przywieźliśmy dwa medale (złoty i brązowy).

Witam także wszystkich, którzy dopiero zaczęli swoją drogę i serdecznie zapraszam tych, którzy z takim zamiarem się noszą życząc im wytrwałości i znalezienia właściwej drogi poprzez treningi Iaido.
Dziękuję wszystkim, którzy ćwiczą w Senshinkan regularnie i mniej regularnie za poświęcony czas, za wspólne rozmowy i dyskusje na różne tematy w tym związane ze sztukami walki i życiem osobistym.
W tym miejscu także dziękuję osobom bardzo zaangażowanym, głównie Joli ,Dariuszowi i Pawłowi oraz wszystkim pozostałym osobom, które niejednokrotnie poświęciły swój cenny, prywatny czas na organizację naszej sekcji oraz wydarzeń z nią związanych. Dziękuję bardzo.

Uważam rok 2019 w Sekcji Senshinkan Zielona Góra za bardzo udany.

Chciałbym, aby nadchodzący rok 2020 był jeszcze lepszy albo chociaż porównywalnie dobry do mijającego. Kolejnych udanych wyzwań, wzrostu osobowego i technicznego naszej sekcji oraz wspaniałych przeżyć z Iaido i w życiu prywatnym, tego Wam moi Drodzy przyjaciele i sympatycy Iaido życzę z całego serca.

Piotr Kopecki