Letnia Szkoła Iaido 2019


Zakończyła się właśnie coroczna Letnia Szkoła Iaido, która w tym roku miała miejsce w Drzonkowie/Zielona Góra.
Bardzo miło nam było gościć naszego senseia Krzystofa Górnickiego 6 dan renshi, oraz przybyłych iaidoków z całej Polski ponownie w naszym mieście.Przez kilka dni od 25 sierpnia do 28 sierpnia intensywnie spędzaliśmy czas na sali WOSiR w Drzonkowie ćwicząc formy ZNKR oraz koryu Muso Shinden Ryu.
Sensei wyjaśniał jak i dlaczego należy wykonywać poszczególne formy i na co zwracać szczególną uwagę podczas ich robienia.

21 godzin treningów mocno dały do zrozumienia jak trzeba umiejętnie rozłożyć energię i siły aby dotrwać do końca w pełni zadowolenia.
Lecz Szkoła Iaido to nie tylko same treningi ale też czas poznawania się i wspólnej integracji np. podczas sayonara party przy wspólnym ognisku i pieczeniu kiełbasek.
Do dyspozycji były również basen i inne atrakcje.

Podczas LSI odbyły się również egzaminy na stopnie mudan 5 i 3 kyu. Z przyjemnością informujemy że osoby Maria zdała na 5 kyu oraz Radek i Mirek pozytywnie zdali na stopnie 3 kyu. Cieszy nas to że sekcja nasza powiększa się o kolejne wyższe stopnie wtajemniczenia. Dziękujemy Wam.

LSI 2019 przeszła już do historii, mamy nadzieję, że będzie miło wspominana i że będziecie chcieli tu wracać.

Dziękujmy bardzo senseiowi Krzysztofowi Górnickiemu za obdarzenie nas zaufaniem i chęcią poprowadzenia Letniej Szkoły w Zielonej Górze, jednocześnie będziemy zabiegali o ponowne zorganizowanie LSI w Zielonej Górze w przyszłym roku.
Dziękujemy wszystkim iaidokom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, bez Was nie było by tak wesoło i fantastycznie.
Gościliśmy koleżanki i kolegów z klubów Hakushinkai Opole, Zanschin Będzin, Jinbukan Częstochowa, kolegę z Poznania, AZS Gliwice, koleżankę przedstawicielkę z Czech i sekcji Senshinkan Zielona Góra.

Dziękuję osobiście osobom mocno zaangażowanym w zorganizowanie Szkoły, bez których nie doszła by ona do skutku. Muszę tu imiennie wymienić osoby Joli, Mai, Pawła i Darka, którzy włożyli bardzo dużo energii i własnego czasu na to aby wszystko było dopięte. Jeszcze raz bardzo serdecznie Wam moi drodzy dziękuję.

Dziękujemy także za medialne wsparcie Radia Zachód


Copyright © 2020 Senshinkan Zielona Góra
Ostatnia aktualizacja: 30.05.2020