Senshinkan

Senshinkan Zielona Góra to grupa osób, które łączy wspólna pasja do miecza japońskiego i szermierki samurajskiej. To dzięki tej naszej wspólnej pasji sekcja działa i ciągle się rozwija. Powiedzenie, że „Tworzą ją ludzie z pasją” jest najodpowiedniejsze.

Senshinkan Zielona Góra Team

Senshinkan Historycznie

W naszym mieście ćwiczymy sztukę miecza od niemal 30 lat. Od roku 2003 uczymy się Iaido od senseia Krzysztofa Górnickiego. W roku 2015 następuje reorganizacja naszej sekcji. Akceptacją senseia Górnickiego dwa lata później w roku 2017 stajemy się rozpoznawalną sekcją w strukturach PSI (Polskiego Stowarzyszenia Iaido), której założycielem i prezesem jest sam sensei Krzysztof Górnicki 6 dan Iaido Renshi.

Przez wiele lat członkowie naszej sekcji brali/biorą udział w niezliczonej ilości zgrupowań, letnich szkół czy pokazów dla publiczności. Naszym celem jest ciągłe doskonalenie oraz rozpropagowanie Iaido wśród społeczeństwa.

Czasy bardziej aktualne

Od roku 2017 jesteśmy organizatorami corocznego zgrupowania z naszym senseiem Krzysztofem Górnickim, a 2019 także po raz pierwszy Letniej Szkoły Iaido.

Koniec roku 2019 przynosi nam kolejne dobre zmiany sekcja Iaido Senshinkan zostaje członkiem stowarzyszenia ABiRO (Akademia Budo i Rozwoju Osobowości).

Sekcja nasza może poszczycić się osobami ze stopniami mistrzowskimi dan, wyższymi stopniami uczniowskimi „mudan” czyli stopniami kyu a także ciągle pojawiającymi się nowymi adeptami tej sztuki walki. Mamy w swoich szeregach także medalistów mistrzostw Polski.

Osoby ćwiczące w naszej sekcji mają możliwość rozwoju, biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach z nauczycielami światowej rangi, podnoszenia swojej wiedzy i stopni wtajemniczenia a także możliwość startowania w zawodach. Każdy regularnie ćwiczący w Senshinkan ma także możliwość zostać członkiem kadry narodowej powoływanej i weryfikowanej co roku przez komisję PZK.
Wszystkie osoby zdające egzaminy otrzymują stosowny certyfikat, który zarejestrowany jest w PZK (Polskim Związku Kendo) działającym w ramach EKF (European Kendo Federation).


Senshinkan Zielona Góra Team