Warsztaty Iaido dla początkujących

Sobotnie warsztaty Iaido dla początkujących (2/2020)

Na warsztaty zapraszamy 8 sierpnia 2020
Sztuka walki zwana Iaido, polega na trenowaniu ustalonych form ruchu z użyciem repliki samurajskiego miecza.
Trening odbywa się bez przeciwnika, dzięki temu uczestnik warsztatów może skupić się na pracy ze swoim ciałem i umysłem. Iaido doskonale rozwija koordynację ruchową, poprawia koncentrację, wzmacnia siłę i odporność, uczy myślenia strategicznego i timingu oraz budowania dystansu.

Jeśli dotychczas nie trenowałeś z samurajskim mieczem i chcesz spróbować, to zapraszamy do udziału w warsztatach dla początkujących. Spotykamy się w sobotę 8 sierpnia, w godzinach 9.00 – 13.00. Podczas 4 godzin zajęć nauczysz się poruszania z mieczem, odpowiedniego trzymania miecza podczas wykonywania cięć, poznasz ceremoniał powitalny i pożegnalny obowiązujący adeptów sztuki walki oraz wykonasz pięć form ZNKR (Zen Nihon Kendo Renmei).

Na warsztaty ubierz się w wygodny sportowy strój, np. dres, który nie będzie krępować ruchów podczas treningu. Organizatorzy zapewniają drewniane miecze.
Warsztat odbędzie się na sali przy ul. Sikorskiego 4, w Zielonej Górze (zielony budynek obok Planetarium Wenus). Sala ma duże lustra, które ułatwią kontrolowanie postawy podczas pracy z mieczem.

Zapisy na warsztaty prowadzi Sensei Piotr Kopecki, tel. +48 691 723 777.
Udział, należy zgłosić do dnia 5 sierpnia 2020. Koszt warsztatów – 60 zł.

Plan warsztatów:
9.00 – 10.30 – Trening
10.30 – 11.00 – Przerwa
11.00 – 13.00 – Trening